logotype
home page
top-email-link
top-sitemap-link
     
ukraine
russian
british
     
   
 

Теплоізоляція будинків, Теплоізоляція дахів, Теплоізоляція ємностей

Головна сторінка
Технології поліуретану
Галереї готових об'єктів
Обладнання і матеріали
Контакти
 
 
   

Технології ізоляції

 
поліуретан  

Діаграма товщин матеріалів, що забезпечують еквівалентні теплоізоляційні характеристики:

технологія ізоляції поверхні
Матеріал
Щільність
кг/м3
Теплопровідність
Вт/мК
Порівняльна товщина
мм
       
Пінополіуретан
25 - 300
0,020
40
       
Пінополистирол
20 - 30
0,041
80
       
Мінвата
20 - 40
0,048
100
       
Дерево
800 - 1000
0,130
274
       
Керамзит
600 - 800
0,180
320
       
Газобетон
800
0,220
400
       
Цегла
1800
0,450
760
       
Бетон
2200
2,100
1720
       
 
   

Теплоізоляція будинків

 
поліуретан  

Напилення твердого пінополіуретану (ППУ) – це найефективніша технологія нанесення теплоізоляційних покриттів на поверхнях великої площі або поверхнях зі складним рельєфом. Напилення відбувається за допомогою спеціального устаткування прямо на об'єкті замовника. Одержуване покриття являє собою безшовний однорідний покрив із твердого ППУ, отриманий у результаті змішування двох компонентів при їхньому одночасному напиленні на поверхню що ізолюється. На перший погляд технологія напилення дуже схожа з технологією фарбування поверхні пульверизатором. Тужавіння покриття відбувається протягом 3 - 40 секунд. Напилення може наноситися в кілька шарів до досягнення товщини покриття, що відповідає теплотехнічному розрахунку.

Напилення із твердого пінополіуретану одержало широке поширення при ізоляції: будинків промислового й цивільного призначення (підвалів, стін, покрівель, перекриттів, підлог, внутрішніх перегородок, балконів і лоджій); приміщень сільськогосподарського призначення (ферм, теплиць і т.п.); холодильних і морозильних камер, у тому числі й на водному транспорті; авторефрижераторов, ізотермічних контейнерів і кузовів автомобілів, внутрішніх перегородок на водному транспорті; технологічного устаткування, сховищ, резервуарів, ємностей.

 Переваги напилення говорять самі за себе:

 Економічна ефективність. Як показала практика, використання напилення із твердого пінополіуретану дозволяє заощадити близько 50% коштів, що витрачають при застосуванні традиційних методів теплоізоляції.

 По-перше, завдяки унікальним теплоізоляційним властивостям твердого пінополіуретану замовник кардинально знижує капітальні витрати на утримання систем теплопостачання (адже для опалення тепер буде потрібно устаткування набагато меншої потужності) і поточні витрати на енергоносії (тому що для підтримки необхідної температури витрачається набагато менше теплоенергії).

 По-друге, значну економію приносить зниження витрат на транспортування, складування й монтаж теплоізоляції. Тому що будь-який теплоізоляційний матеріал на 85-90% складається з газу (повітря, вуглекислоти й т.п.), його набагато зручніше й вигідніше виготовляти прямо на місці застосування, ніж гнати «вагон або фуру з повітрям» за сотні, а то й тисячі кілометрів. З однієї тонни сировини (чотири бочки по 250 л) можна одержати 20 м3 твердого пінополіуретану й нанести його шаром в 3 - 4 см на площі 400 - 600 м2. Виходить, для теплоізоляції такої площі замість пари «Камазів» з 40 м3 готового утеплювача буде досить однієї «Газелі» із сировиною й устаткуванням на бортуі. Крім цього, не будуть потрібні ні величезна кількість кріпильних і видаткових матеріалів, ні організація й охорона складу.

 По-третє, замовник практично до нуля знижує витрати на поточні й капітальні ремонти теплоізоляції протягом усього строку її служби. Теоретично цей строк оцінюється в 30 – 50 років. На практиці ж недавні дослідження покриттів із твердого пінополіуретану, нанесених ще в 70-і роки XX століття в США, Європі і Японії, показали відсутність змін корисних властивостей цього матеріалу.

 По-четверте, незначна щільність твердого пінополіуретану 35 – 75 кг/м3 виключає додаткове навантаження на ізольований об'єкт, а виходить, рятує замовника від витрат на посилення несучих конструкцій об'єктів.

 По-п'яте, повністю виключаються втрати від вандалізму й розкрадань, а значить і витрати на охорону змонтованої теплоізоляції. Адже напиленню із твердого пінополіуретану дуже важко заподіяти якої-небудь шкоди й зовсім неможливо зняти й віднести його із собою.

 Технологічні вигоди.

Практичне застосування напилення із твердого пінополіуретану на порядок технологічніші від інших методів теплоізоляції й зберігає до 80% часу при виконанні теплоізоляційних робіт.

 По-перше, зменшується час на навантаження, транспортування й розвантаження теплоізоляційних матеріалів. Завантажити чотири бочки з компонентами й установкою для напилення, доставити їх до об'єкта й вивантажити набагато простіше, ніж 40 м3 готового теплоізолятора.

 По-друге, у кілька разів скорочуються строки провадження робіт. Бригада з 2-х чоловік в стані робити до 800 м2 напилення за зміну, а висока швидкість тужавіння (затвердіння) матеріалу допускає експлуатацію об'єкта практично відразу ж після закінчення робіт. Теплоізоляція такої площі традиційними готовими теплоізоляторами вимагає на порядок більших трудозатрат.

 По-третє, на додачу до теплоізоляції замовник при використанні напилення із твердого пінополіуретану одержує додаткову звукоізоляцію, а за допомогою напилення із щільністю вище 65 кг/м3 ще й вирішує завдання гідроізоляції й антикорозійного захисту свого об'єкта. Такою багатофункціональністю не може похвастатись жоден із традиційних теплоізоляторів.

 По-четверте, висока адгезія (прилипання) твердого пінополіуретану до будь-яких матеріалів дає можливість напилювати його практично на будь-яку поверхню, не дивлячись на кут її нахилу, навіть на стелі! Покриття, що утвориться, із твердого пінополіуретану щільно облягає об'єкти з будь-яким рельєфом і здобуває їхню форму, тобто не вимагає вирівнювання поверхонь під ізоляцію.

 По-п'яте, екологічна чистота напилення із твердого пінополіуретану значно полегшує його монтаж й експлуатацію, а хімічна й біологічна стійкість допускає його використання під впливом агресивних середовищ.

Застосування елементів із твердого пінополіуретану схвалено контролюючими організаціями, про що свідчать:
 • Гігієнічний сертифікат на продукцію;
 • Висновок пожежної лабораторії.
 
 
   

Теплоізоляція дахів

 
поліуретан  

 

 Утеплення напиленням пінополіуретану (ППУ).

 Утеплення покрівлі.

  Використання пінополіуретану для ізоляції дахів знайшло широке застосування в країнах Західної Європи й США протягом останніх 25 років. Основна ідея й вирішальна перевага цього методу полягає в тому, що крім напилення теплоізоляції виробляється герметизація даху, тоді як у випадку звичайного плоского даху потрібно було б укласти кілька шарів різних матеріалів, що виконують різні функції. (дивіться діаграму товщин матеріалів).

 У розглянутому методі використовується тільки один матеріал - пінополіуретан, що значно спрощує будівництво дахів. За допомогою пінополіуретану, нанесеного методом напилення, можна більшість дахів покрити теплоізоляцією, а при реконструкції дахів теплоізоляцію можна нанести навіть без демонтажу останньої. Температурна стійкість напилюваних матеріалів для плоских дахів становить від -180 °С до +120 °С, поглинання води матеріалом становить близько 2% по об"єму. Після 8-годинного контакту пінополіуретану з водою остання не повинна проникати вглиб. Коефіцієнт опору дифузії водяної пари для пінополіуретану становить близько 50. Розрахункові значення теплопровідності пінополіуретану для напилення на дахи становить як для багатьох інших продуктів з нього без дифузійно-щільних шарів покриття 0,02 Вт/(м2 К). Обмірюване значення теплопровідності при температурі +10 °С не перевищує величини 0,023 Вт/(м2К).

 При покритті дахів твердим пінополіуретаном на зовнішній його поверхні утвориться кірка. За рахунок ультрафіолетового сонячного випромінювання згодом пінополіуретанове покриття здобуває коричневі кольори. Механічні властивості пінополіуретанового покриття при зміні кольорів не змінюються. Щоб одержати гарну стійкість до погодних умов, зовнішня поверхня піноматеріалу повинна бути захищена від ультрафіолетового випромінювання або за допомогою фарбування, або засипанням із гравію із групою зернистості від 16 до 32 мм товщиною не менш 5 см. Гравійне засипання не повинно бути хімічно оброблено, як, наприклад, проти грибків, шкідників і т.п. Наносячи кілька шарів, можна одержати теплоізоляцію потрібної товщини. Така техніка процесу напилення дає можливість виготовлення безшовних, герметичних для води й теплоізольованих поверхонь.

 При звичайних плоских дахах можна з конструктивних міркувань на холодній стороні не наносити ніякого захисту від пари. На цій підставі захист від пари розташовується під теплоізоляцією, тому що водяна пара не проникає в піноматеріал і конденсат не може утворюватися. Таким чином, пінополіуретан, як сучасний теплоізоляційний будівельний матеріал, можна застосовувати не тільки для теплоізоляції стиків зовнішніх стін і зазорів між віконними й дверними блоками, підлоги першого поверху й перекриттів над не опалювальними приміщеннями, зовнішніх стін, але й для теплоізоляції даху. Особливо це стосується тих дахів, навантаження на які повинні бути мінімальні.

 Застосування пінополіуретану (ППУ) для утеплення й гідроізоляції покрівель дає можливість ізолювати покрівлі будь-якої складності й форми, створюючи суцільне безшовне покриття (включаючи примикання). Паропроникність пінополіуретану (ППУ) є незначною, тому що вміст закритих пор у ньому становить не менш 95-98%. Нанесення матеріалу може відбуватися як на нові конструкції, так і на старі, покриті металом, рубероєдом або шифером. Демонтажу старого покриття й підготовчих робіт не потрібно. Нанесене покриття не вимагає відновлення й ремонту протягом усього терміну служби будинку. Компоненти не підтримують горіння і є важко горючими.

 
   

Теплоізоляція ємностей

 
поліуретан  

ПІНОПОЛІУРЕТАН

 Пінополіуретани(ППУ) є в цей час одними із самих широко розповсюджених полімерних спінених матеріалів, що знайшли застосування практично у всіх галузях промисловості. Це – один з ефективних ізоляційних матеріалів із широкими функціональними можливостями. Вироби з пінополіуретану можуть бути отримані різними способами із застосуванням машин високого й низького тиску, напилювальних установок.

Тверді напилювані поліуретанові пінопласти застосовуються в якості тепло - гідро- і антикорозійного покриття по металевих, дерев'яних, бетонних, оштукатурених й інших поверхнях.

 • Можливість одержання твердого пінополіуретану з різною щільністю (від 25 до 250 кг/м3 і більше) дозволяє використати його і як теплоізоляційний матеріал, і як конструкційний. Твердий пінополіуретан має на 95-98% закритопористу структуру.
 • При експлуатації в нормальних умовах тверді ППУ зберігають свої властивості протягом 25-50 років.
 • Тверді пінополіуретани теплоізоляційного призначення можна одержувати безпосередньо на місці їхнього застосування методом напилення або заливки в порожнини.

Тверді пінополіуретани, використовувані в якості теплогідрозахисних покриттів, відрізняє ряд безперечних переваг перед іншими теплоізоляційними матеріалами:

 • низький коефіцієнт теплопровідності в межах 0,02...0,023 Вт/м2 К;
 • високого тепло- і морозостійкість (від -180 до +120 °С);
 • висока адгезія до різних матеріалів;
 • стійкість до дії мікроорганізмів й агресивних середовищ (морська вода, бензол, бензин, дизельне паливо, рослинні й тварини жири, кислоти й підстави, промислові гази);
 • високі  механічні характеристики;
 • відсутність поточних витрат на періодичний ремонт і відновлення ушкоджених теплоізолюючих покриттів;
 • екологічна безпека при експлуатації;
 • значний ресурс (25...50 років).

Дрібна закритопориста структура твердих напилюваних пінополіуретанів дозволяє одержувати багатошарові безшовні покриття необхідної товщини, що забезпечують низькі тепловтрати й гарні гідроізоляційні властивості.

Одержання теплозахисних покриттів здійснюється по двохкомпонентній схемі. Як вихідна сировина використається компонент необхідного рецептурного складу (компонент "А") і поліізоціанат (компонент "Б"), на основі яких можна одержувати поліуретанові матеріали з необхідними властивостями. Співвідношення компонентів "А":"Б" для різних марок пінополіуретану перебуває в межах від 1:1 до 1:2.

Для одержання пінополіуретанових покриттів застосовується сировина як імпортного, так і вітчизняного виробництва. Поліізоціанатний компонент (компонент "Б") використається переважно імпортного виробництва (Німеччина, Японія, США, Бельгія, Голландія, Іспанія).

 
   
 

Перелік послуг

 
  поліуретан  
  Овочесховища  
  Зберігання продуктів  
  Холодильні камери  
  Морозильні камери  
  Складські приміщення  
  Виробничі приміщення  
  Житлові приміщення  
  Утеплення дахів  
  Обробка мансард  
  Ємності  
  термоізоляція ємностей  
  Утеплення кунгів  
  термоізоляція рефрижераторів  
  ізотермічна обробка  
  двері холодильних камер  
  двері морозильних камер  
     
     
     
     
     
     
 
 
   
 
Ангари | Складські приміщення | Житлові будинки | Ремонт | відновлення | Енциклопедія
Copyright © СВП, Пінополіуретан, 2008