Для виконання робіт використовуються матеріали світових лідерів у галузі полімерів:
- BASF;
- Huntsman;
- Bayer;
- Lankwitzer;
- DOW;
У світі існують ряд показників, які свідчать про ступінь розвиненості держави. Споживання поліуретану один з них. Бампер автомобіля й корпус яхти, офісне й автомобільне крісло, підошва кросівок і чобіт, теплоізоляція трубопроводів і термоізоляція будинків - ці й багато інші потрібні чоловік речі виготовляються з пінополіуретану. В 2001 році, США й Канада споживали 5кг поліуретанів на душу населення, Японія - 4кг, країни ЄС - 4кг, Росія - 0,8кг.
Економічна ефективність. Як показала практика, використання напилювання із твердого ППУ дозволяє заощадити близько 50% коштів, що витрачають при застосуванні традиційних методів теплоізоляції.
Поліуретан.
- полімер (еластомір), одержуваний шляхом змішання 2-х компонентів: ізоціанату й поліолу (спеціальна суміш поліефірних смол). Звичайне співвідношення змішування компонентів поліуретану становить 1:1 по обсязі або 1.1:1 по вазі, може варіюватися залежно від вимог, пропонованих до кінцевого продукту - поліуретану, і залежно від рекомендацій виробника вихідних компонентів (поліолу й ізоціанату) для одержання поліуретану. Щільність поліуретану близько 1.1-1.2 кг/літр. Поліуретану може наноситися ручним методом (валиком, кистю), напилюванням і заливанням з використанням спеціального устаткування.
Пінополіуретан.
спінений поліуретан. Пінополіуретан являє собою пористу комірчасту структуру. Розрізняють твердий пінополіуретан з більшим змістом закритих осередків, заповнених газом З2, і еластичний пінополіуретан, що має відкрито комірчасту структуру. Щільність і тип пінополіуретану може варіюватися в широких межах залежно від вихідних компонентів: від 30 до 300 кг/м3 і більше. Для сендвіч-панелей, заливання порожнин, теплоізоляції звичайно використається твердий пінополіуретан із щільністю 30-50 кг/м3. Еластичні пінополіуретани в побуті – поролон, деталі інтер'єра автомобілів, підошви для взуття й т.д. Вспінювання поліуретану відбувається в процесі напилювання або заливання, для цього у вихідні компоненти для одержання пінополіуретану вводяться спеціальні агенти, що спінюють, і/або використаються спеціальні насадки, що спінюють, або пістолети. Заливання порожнин пінополіуретаном і напилювання пінополіуретану на більші поверхні відбуваються з використанням спеціального устаткування.
Полімочевина.
полімер (еластомір), одержуваний шляхом змішання 2-х компонентів: ізоціаната й поліефірамінної суміші. Поліфіраміни істотно дорожче, ніж поліоли, тому вартість 1 кг полімочевини перевершує вартість 1 кг поліуретану в 4-5 разів. Співвідношення змішування компонентів полімочевини становить 1:1 по обсязі або 1.1:1 по вазі. Щільність полімочевини близько 1.1-1.2 кг/літр. Полімочовина є 100% твердою речовиною, що не містить у собі газових включень і летучих речовин, на відміну від поліуретану й пінополіуретану. Шляхом вибору вихідних компонентів може бути отримана полімочевина в області від м'яких до твердих еластомірів. Введення барвників дозволяє одержувати покриття з полімочевини потрібних кольорів.
Гібридна система поліуретан / полімочевина.
полімер (еластомір), одержуваний шляхом змішання 2-х компонентів: ізоціаната й суміші поліола й поліефірамінів. Має проміжні властивості між поліуретаном і полімочевиною - високою реакційною здатністю, відносною нечутливістю до зовнішніх умов при нанесенні, більше низькою ціною, чим щира полімочевина. Властивості гібридної системи варіюються залежно від змісту аминних груп у поліольної суміші.
Прийнято вважати, що при змісті більше 80% аминных груп у поліефірній суміші кінцевий продукт буде полімочевиною, при змісті менш 20% аминних груп у поліоле кінцевий продукт буде поліуретаном, проміжний зміст аминних груп у суміші (20-80%) характерно для гібрида поліуретан/полімочевина.
Майже будь-яку річ можна купити подешевше. Але майже завжди дешевий аналог виявляється гірше якістю (згадаєте горезвісні "піратські" диски).
Нерозумно платити занадто багато, але ще гірше платити занадто мало.
В останньому випадку Ви ризикуєте втратити всі, тому що куплена річ не зможе виконати свого завдання. Якщо Ви вирішуєтеся на користь дешевої пропозиції, Ви повинні враховувати й ризик, на який ідете. А якщо Ви на нього йдете, то у Вас досить грошей, щоб заплатити й за що-небудь краще.
|
|